ДНЗ 'Великобілозерський професійний аграрний ліцей'

Джерела для існування поколінь
Ми всі з вами знаємо яке важливе значення для життя має вода, і значна частина населення нашої планети прямо залежить від наявності і стану водно-болотних угідь (особливо прісних: річок, озер). Вони є джерелом основних засобів для існування та добробуту людей. Їх людина використовує для своєї щоденної діяльності: рибальства, поливу рослин, транспорту, відпочинку…

Однак, в час погіршення екологічного стану навколишнього середовища, велика частина водно-болотних угідь деградують і зникають, а разом з ними і риби, і птахи, і рослини, та навіть цілі ділянки дикої природи. Тому треба привернути увагу людства до важливості водно-болотних угідь, як джерела існування теперішніх і наступних поколінь. Щороку другого лютого святкується цей День на Всесвітньому рівні. Україна також є членом 169 –країн – Договірних Сторін Конвенції і має свій перелік угідь міжнародного значення.

В нашому селі Велика Білозерка є однойменна річка, яка хоча і не входить до джерел всесвітнього переліку, але має важливе значення для селян.

Білозе́рка (інші назви — Велика Білозерка, Білозірка) — річка в Україні, в межах Василівського, Великобілозерського таКам'янсько-Дніпровського районів Запорізької області. Ліва притока Дніпра (басейн Чорного моря).

Вона довжиною 84,8 км, площа басейну 1401 км². Долина порівняно вузька і глибока, місцями порізана ярами і балками. Річище слабозвивисте (у пониззі більш звивисте), місцями пересихає (переважно у верхів'ї). Споруджено чимало ставків.

Річка Білозерка бере початок біля східної частини села Мала Білозерка. Спершу тече переважно на захід і (частково) південний захід, у середній та нижній течії — на північний захід. Впадає до Дніпра (у Білозерський лиман) на захід від міста Кам'янка-Дніпровська.

Основні притоки: балка Відножина (права); балка Янчекрак (ліва). Над річкою розташовані: місто Кам'янка-Дніпровська і села Мала БілозеркаВелика Білозерка та ще кілька невеликих сіл.

Як говорять старожили, колись вона була повноводною, навіть судноплавною. Та нажаль, з часом, русло її розлилось, річка обміліла, замулилась, заростає очеретом. Але влітку в ній ще можна ловити рибу, побачити нутрій, навесні - лебедів та качок, а взимку -покататися на ковзанах.

Щоб привернути увагу учнів нашого ліцею до значення водойми, в рамках Всесвітнього дня водно-болотних угідь ми з учнями І та ІІ курсів здійснили екскурсію до річки і на природі провели пізнавальну бесіду "Джерела для існування поколінь", на якій молодь замислилась про цінність  і збереження наших водойм. Учні висловлювали свої сподівання про те що наша річка Велика Білозерка буде розчищена і ще порадує дітлахів у спеку, рибалок і дасть притулок багатьом птахам та тваринам.

 

 

Петрова В.М.

заступник директра з виховної роботи

ДНЗ “Великобілозерський професійний аграрний ліцей”     Создан 03 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником