ДНЗ 'Великобілозерський професійний аграрний ліцей'

 

Свято вареника
 

        Традиційним в ліцеї стало проведення в кінці осені свята українських страв. Та через поважні причини свято цьогоріч провели четвертого грудня і присвятили його вареникам. Бо вареники – одна з найулюбленіших страв нашого народу та ще ж і майбутні кухарі отримали гарну нагоду попрактикуватися у приготуванні їх. Майстри виробничого навчання Нагорна Л.В. та Пастернак Г.В. разом з учнями завчасно почали готуватися до свята, адже і сценарій треба розробити, і ролі розподілити та обов’язки, і необхідні продукти поприносити чи підкупити. А ще ж переглянути безліч рецептів вареників, адже учасникам свята глядачів треба ж не тільки варениками почастувати, а й здивувати

        І це Галині Вікторівні, Любов Василівні та учасникам заходу вдалося. В актовій залі зібралися учні, майстри, викладачі, працівники ліцею. Сцена стилізована під українську хату і учасники одяглися відповідно. Та ведучі (господар, господиня, кум) вирішили й тут внести свої корективи, бо роль господині грав Барчук Артем, а господаря Бедюх Євгенія, кума – Бринзей Юлія. Їх нестримна енергія, невимушеність на сцені, завзяття передавалися і учасникам дійства, і глядачам. Як справжні хлібосольні господарі, вони готувалися до приходу гостей. Аж ось гості до хати та й не з пустими руками, а з варениками і побажаннями:

 

- Ось вареники бульб`яні, щоб ваші щічки були рум’яні!

- А ось варенички з капусти, щоб у вашій кишені не було пусто!

- Тут варенички з грибочками, щоб були з синами та дочками!

- Їжте вареники з м’ясом, щоб не хворіли ви часом!

- Їжте вареники з ягодою – щоб жили ви злагодою!

- Ось варенички із сиром – з добром вас із миром!

 

         З доброзичливими побажаннями гості заповнювали “хату”. Та й чимало ж гостей завітало! А де в хаті добрі люди, там і пісні звучать “Зеленєє жито, зелене”, “Сало”, “Варенички мої”, “Калина – не верба” та інші.

       Жарти сипалися і розлягався сміх. Та ще ж і конкурси та забавки пов’язані з варениками провели: “Бій варениками”, “Вареники у сметані”, “Армреслінг”, “П’ята зайва”, “За варениками на край світу”. У окремих конкурсах взяли участь і викладачі. На гостину завітав ще й президент Партії любителів вареників – Найсмачніший Вареник Сметанович і побажав усім “Хай кожен живе, як вареник у маслі!” Хіба не чудове побажання?

        Добре посвяткували. Учасники дійства Дергачов О., Кузьменко А., Прач О., Прач Є., Дежимєсов А., Недавня Ю., Морозова А., Міничева Д., Паук А., Заяць Є., Кузьменко К., Гриньків А., Татарєва М., довели що вміють не тільки навчатися й добре відпочивати, а ще й смачно готувати. Всіх присутніх пригощали варениками і кожен вибирав до смаку: з сиром, з картоплею, з капустою, з м’ясом, з грибами, з потрібкою...

         Наостанок господарі ще раз нагадали:

      Є вареники у хаті:

      В Україні все гаразд:

      Всі – щасливі і багаті,

     Щедре сонце світить в нас!

        Прославленням української хати, нашої землі і побажаннями здоров’я щастя, добра і миру закінчилося свято...

 

Заступник директора з ВР

ДНЗ “Великобілозерський ПАЛ”

Петрик Л.О.

 

 

 Создан 17 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником