ДНЗ 'Великобілозерський професійний аграрний ліцей'

 

Минуле стукає в наші серця

до Дня пам’яті жертв голодомору 

     Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодомору. А наш народ пережив їх чотири! Та найчорнішим часом в історії України став голодомор 1932-1933 років. У світі не зафіксовано голоду подібного до того, що випав на долю найродючішої та найблагороднішої країни, де жертвами його стало від 7 до 10 мільйонів осіб і з них 3 млн. – діти. Про це не можна мовчати! Про це не можна забувати! І не забуваємо! І цьогоріч в ліцеї пройшли заходи до цієї трагічної дати. Бібліотекар Шитікова І.О. оформила тематичну виставку “Скорботний 33”. 19 листопада у групах проведено бесіди, виховні години “Запали свічку”, “Віче пам’яті”, а 20.11. викладач історії Візнюк І.В. прочитала лекцію “І ні хреста на тих голодоморських могилах, ні пам’ятного каменю”

     У нашому селі є пам’ятний знак – хрест жертвам голодомору. Працівники і учні ліцею двадцять другого листопада прийшли до нього з квітами і свічками і взяли участь у мітинзі – реквієм з нагороди вшанування жертв голодоморів в Україні, а о 16 годині всі учасники запалили свічки –лампадки і поставили їх біля Хреста, поклали квіти, схилили чола. Разом з тим ще й вдома ввечері на підвіконнях своїх осель запалили свічки.

      Вже в понеділок діти розповідали про те, що не тільки вони ввечері запалили свічки, що в багатьох оселях видно було їх вогники. Значить люди пам’ятають, шанують. А в ліцеї ще двадцять четвертого і двадцять п’ятого листопада члени учнівської Ради Пуриче Д., Фурсенко Є., Богданов Е. провели екскурсії “Минуле стукає у наші серця” в кабінеті “Голодомор 1932-1933р.р. Україна пам’ятає”. Учні розповідали про події у нашому краї, області, знайомили присутніх з свідченнями, зібраними учнями ліцею попередніх років, матеріалами газет, журналів, малюнками учнів. Було проведено конкурс малюнків до цієї сумної дати. Найкращими були роботи Крутько Л., Дежимєсова А., Норіцина В., Бедюх Є. Завершав проведення низки заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні ліцейний захід-урок – реквієм “Ці трагічні тридцять... чорні” підготовлений і проведений викладачнм спецдисциплін Нагорною С.М.  та членами учнівської Ради.

        Минуле стукає в наші серця і я в цьому переконана, бо бачила очі учнів під час проведення заходів. Не було в них байдужості і пустки, а просвічувала скорбота і біль. Тому не з примусу, а за велінням серця, запалювали вони свічки на вікнах осель. Пам’ятаймо все і робімо все можливе, щоб такі жахіття в нашій країні більше наколи не повторилися...

 

 

Петрик Л.О.

Заступник директора з ВР

ДНЗ “Великобілозерський професійний аграрний ліцей”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Создан 17 дек 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником